Filter Products
GTIN Code 8892960463320
*Non contractual photo
GTIN Code 8892960463320
HPE X242 1 m QSFP+ Network Cable for Network Device, Switch
HPE X142 - CÂBLE D'ATTACHE DIRECTE 40GBASE - QSFP+ POUR QSFP+ - 1 M - POUR HPE ARUBA 2930M 24 SMART RATE POE+ 1-SLOT, 8325-32C, 8325-48Y8C
Technical infomations
| Brand Name | HPE |
| Cable Length | 1 m |
| Cable Type | QSFP+ |
| Compatibility | HP 5400R zl2 Series Switch |
| Connector on First End Details | QSFP+ Network |
| Connector on Second End Details | QSFP+ Network |
| Connector Type on First End | QSFP+ Network |
| Connector Type on Second End | QSFP+ Network |
| Data Transfer Rate | 40 Gbit/s |
| Device Supported | Network Device |
| Device Supported | Switch |
| Manufacturer Part Number | JH234A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | X242 |
| Product Name | X242 40G QSFP+ to QSFP+ 1m DAC Cable (JH234A) |
| Product Type | Network Cable |