Filter Products
GTIN Code 1092015022435
*Non contractual photo
GTIN Code 1092015022435
Canon LS-123K Simple Calculator
Technical infomations
| Brand Name | Canon |
| Buttons & Keys |
|
| Calculator Features | Angled Display |
| Calculator Features | Auto Power Off |
| Calculator Features | Double Zero |
| Calculator Features | Dual Power |
| Calculator Features | Key Rollover |
| Calculator Features | Large Display |
| Calculator Features | Non-slip Rubber Pad |
| Calculator Features | Sign Change |
| Height | 25 mm |
| Length | 145 mm |
| Manufacturer Part Number | 9490B002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.fr |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Marketing Information | Canon LS-123K The LS-123K offers basic functions in a versatile design that brightens up homes and offices. LS-123K is the first calculator in Canon's new K Series. Its useful features are complemented by a choice of five vivid colours with metallic finishes that enhance your home interior or office decor.
|
| Operations/Functionality |
|
| Power Source | Battery/Solar |
| Product Color | Green |
| Product Family | K |
| Product Material | Plastic |
| Product Model | LS-123K |
| Product Name | LS-123K Calculator |
| Product Series | K |
| Product Type | Simple Calculator |
| Recycled | Yes |
| Weight (Approximate) | 119 g |
| Width | 104 mm |