GTIN Code 4549292096026
GTIN Code 4549292096026
Canon PIXMA TS305 Desktop Inkjet Printer - Colour
Technical infomations
| Bluetooth | Yes |
| Brand Name | Canon |
| Depth | 282 mm |
| Ethernet | Yes |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 143 mm |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Manufacturer Part Number | 2321C006 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.fr |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Marketing Information | PIXMA TS305 Affordable, compact Wi-Fi printer for easy wireless document and borderless 4x6-photo printing from smart devices and cloud services. Compact, smart and affordable Wi-Fi printer Affordable and compact wireless printing of high quality documents and vivid borderless photos from smart devices and cloud services. Make copies of documents on the go using the Smartphone Capture and Copy function via the Canon PRINT app. Smart connectivity Print wirelessly with ease from smart devices and the cloud thanks to Bluetooth®* connectivity, Canon PRINT app and Apple AirPrint®/Mopria® support. Quick copy function Quickly and easily make copies using your smartphone camera, the printer's innovative top grid design and the Smartphone Capture and Copy function in the Canon PRINT app. High quality prints Print sharp documents and vivid 4x6- borderless photos thanks to Canon's FINE technology and hybrid inks. Enjoy A4 document speeds of 7.7 ipm mono/4.0 ipm colour. |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 4800 x 1200 |
| Media Size | A4 - 210.82 mm x 297.18 mm |
| Media Size | A4 |
| Media Size | Letter - 215.90 mm x 279.40 mm |
| Media Size | Letter |
| Media Size | Photo - 101.60 mm x 152.40 mm |
| Media Size | Photo |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 1 |
| Power Source | AC Supply |
| Print Color Capability | Colour |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Product Family | PIXMA |
| Product Line | PIXMA |
| Product Model | TS305 |
| Product Name | Single Function Printer - PIXMA TS305 |
| Product Type | Inkjet Printer |
| Recommended Use | Photo Print |
| Standard Input Media Capacity | 60 Sheets |
| USB | Yes |
| Weight (Approximate) | 2.90 kg |
| Width | 430 mm |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint |
| Wireless Print Technology | Canon Mobile Printing |
| Wireless Print Technology | Google Cloud Print |
| Wireless Print Technology | Mopria |
| Wireless Print Technology | Wireless PictBridge |