Filter Products
GTIN Code 4549292072419
*Non contractual photo
GTIN Code 4549292072419
Canon PIXMA MG MG2555S Inkjet Multifunction Printer - Colour
-
- 0 expected daysASK FOR PRICE
--0,00--
--0--
----
--NaN--
----
--0--
----
--NaN--
----
Technical infomations
| Brand Name | Canon |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Colour |
| Depth | 306 mm |
| Duplex Printing | Manual |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 145 mm |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Manufacturer Part Number | 0727C026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.fr |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 4800 x 600 |
| Media Handling | 1 x Input Tray - 60 Sheet Capacity |
| Media Size | 130 mm x 180 mm |
| Media Size | A4 - 210.82 mm x 297.18 mm |
| Media Size | A4 |
| Media Size | A5 - 147.32 mm x 210.82 mm |
| Media Size | A5 |
| Media Size | B5 - 175.26 mm x 248.92 mm |
| Media Size | B5 |
| Media Size | Com10 Envelope - 121.92 mm x 241.30 mm |
| Media Size | Com10 Envelope |
| Media Size | DL Envelope - 109.22 mm x 147.32 mm |
| Media Size | DL Envelope |
| Media Size | Legal - 215.90 mm x 355.60 mm |
| Media Size | Legal |
| Media Size | Letter - 216.92 mm x 279.40 mm |
| Media Size | Letter |
| Media Size | Photo - 101.60 mm x 152.40 mm |
| Media Size | Photo |
| Media Type | Envelope |
| Media Type | Glossy Paper |
| Media Type | Photo Paper Plus Glossy II |
| Media Type | Photo Paper |
| Media Type | Plain Paper |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Power Source | AC Supply |
| Print Color Capability | Colour |
| Product Family | PIXMA MG |
| Product Line | PIXMA |
| Product Model | MG2555S |
| Product Name | PIXMA MG2555S Inkjet Multifunction Printer |
| Product Series | MG |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Scan Color | Colour |
| Scanner Type | Flatbed |
| Standard Input Media Capacity | 60 sheets |
| USB | Yes |
| Weight (Approximate) | 3.50 kg |
| Width | 426 mm |