Filter Products
GTIN Code 4712842945123
*Non contractual photo
GTIN Code 4712842945123
Acer Docking Station for Notebook - 100 W - Grey
Technical infomations
| Brand Name | Acer |
| Depth | 278 mm |
| Device Supported | Notebook |
| HDMI | Yes |
| Height | 18 mm |
| Manufacturer Part Number | LC.DCK11.001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acer.fr |
| Manufacturer | Acer, Inc |
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
| Product Color | Grey |
| Product Name | Docking Station |
| Product Type | Docking Station |
| USB Type-C | Yes |
| VGA | Yes |
| Width | 77 mm |