Filter Products
GTIN Code 0734646213745
*Non contractual photo
GTIN Code 0734646213745
Lexmark X792DE Laser Multifunction Printer - Colour
Technical infomations
| Brand Name | Lexmark |
| Certifications & Standards |
|
| Color Cartridge Type | Individual Color Cartridge |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Colour |
| Depth | 508 mm |
| Duplex Printing | Automatic |
| Duty Cycle | 150000 |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Ethernet | Yes |
| Fax Color | Colour |
| Form Factor | Desktop |
| Hardware Resolution (dpi) | 600 x 600 |
| Height | 825.5 mm |
| Language Emulation | PCL 5c |
| Language Emulation | PCL 6 |
| Language Emulation | PDF v1.6 |
| Language Emulation | Personal Printer Data Stream (PPDS) |
| Language Emulation | PostScript 3 |
| Language Emulation | XHTML |
| Manufacturer Part Number | 47B1054 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lexmark.fr |
| Manufacturer | Lexmark International, Inc |
| Marketing Information | The Lexmark X792de colour multifunction printer elevates your work group productivity through brilliant colour printing, productivity solutions, flexible features and an intuitive colour touch screen |
| Maximum Color Copy Speed (cpm) | 50 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 50 |
| Maximum Document Enlargement | 400% |
| Maximum Document Reduction | 25% |
| Maximum Input Media Capacity | 2650 sheets |
| Maximum Memory Supported | 2 GB |
| Maximum Mono Copy Speed (cpm) | 50 |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 50 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 2400 x 600 |
| Maximum Print Size | Legal - 216 mm x 356 mm |
| Maximum Scan Size | 216 mm x 355 mm |
| Media Handling | 1 x Automatic Document Feeder - 75 Sheet Capacity |
| Media Handling | 1 x Input Tray - 550 Sheet Capacity |
| Media Handling | 1 x Multipurpose Feeder - 100 Sheet Capacity |
| Media Handling | 1 x Output Bin - 500 Sheet Capacity |
| Media Size | A4 - 210 mm x 297 mm |
| Media Size | A4 |
| Media Size | A5 - 148 mm x 210 mm |
| Media Size | A5 |
| Media Size | B5 (JIS) |
| Media Size | B5 Envelope - 176 mm x 250 mm |
| Media Size | B5 Envelope |
| Media Size | C5 Envelope - 162 mm x 229 mm |
| Media Size | C5 Envelope |
| Media Size | DL Envelope - 110 mm x 220 mm |
| Media Size | DL Envelope |
| Media Size | Envelope No. 10 |
| Media Size | Envelope No. 7 3/4 |
| Media Size | Executive - 267 mm x 184 mm |
| Media Size | Executive |
| Media Size | Folio - 210 mm x 330 mm |
| Media Size | Folio |
| Media Size | Legal - 216 mm x 356 mm |
| Media Size | Legal |
| Media Size | Letter - 216 mm x 279 mm |
| Media Size | Letter |
| Media Size | Statement - 216 mm x 140 mm |
| Media Size | Statement |
| Media Size | Universal |
| Media Type | Banner Paper |
| Media Type | Card Stock |
| Media Type | Envelope |
| Media Type | Glossy Paper |
| Media Type | Label |
| Media Type | Paper Label |
| Media Type | Plain Paper |
| Media Type | Polyester Label |
| Media Type | Transparency |
| Media Type | Vinyl Label |
| Modem Speed | 33.60 kbit/s |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Number of Colors | 4 |
| Number of Input Trays Supported | 5 |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Optical Resolution (dpi) | 600 |
| Platform Supported | Mac |
| Platform Supported | PC |
| Platform Supported | SPARC |
| Print Color Capability | Colour |
| Processor Speed | 1.20 GHz |
| Product Family | X792 |
| Product Model | X792DE |
| Product Name | X792DE Multifunction Printer |
| Product Series | X792 |
| Product Type | Laser Multifunction Printer |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Scan Color | Colour |
| Scanner Type | Flatbed |
| Screen Size | 25.9 cm (10.2-) |
| Standard Input Media Capacity | 650 sheets |
| Standard Memory | 1 GB |
| Touchscreen | Yes |
| USB | Yes |
| Weight (Approximate) | 73.20 kg |
| Width | 559 mm |