Filter Products
GTIN Code 5711045006883
*Non contractual photo
GTIN Code 5711045006883
HPE 2 GB Flash Backed Cache Memory for RAID Controller
Technical infomations
| Brand Name | HPE |
| Compatibility | HP Smart Array Controllers:
|
| Data Backup Type | Flash Backed |
| Depth | 157.5 mm |
| Device Supported | RAID Controller |
| Height | 56.1 mm |
| Manufacturer Part Number | 587324-001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Memory Size | 2 GB |
| Product Name | 2GB Flash Backed Write Cache Memory Module |
| Product Type | Cache Memory |
| Width | 106.7 mm |