Filter Products
GTIN Code 0783555093191
*Non contractual photo
GTIN Code 0783555093191
HP RAM Module for Server - 16 GB (1 x 16GB) - DDR3-1333/PC3-10600 DDR3 SDRAM - 1333 MHz - CL9 - Retail
Technical infomations
| Brand Name | HP |
| CAS Latency | CL9 |
| Compatibility | HP ProLiant BL2x220c G7 Server |
| Device Supported | Server |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Error Checking | ECC |
| Form Factor | DIMM |
| Manufacturer Part Number | 632202-001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Speed | 1333 MHz |
| Memory Standard | DDR3-1333/PC3-10600 |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Number of Modules | 1 x 16GB |
| Number of Pins | 240-pin |
| Package Type | Retail |
| Product Name | 16GB DDR3 SDRAM Memory Module |
| Product Type | RAM Module |
| Signal Processing | Registered |