Filter Products
GTIN Code 5052916765820
*Non contractual photo
GTIN Code 5052916765820
HPE RAM Module for Server - 32 GB - DDR3-1866/PC3-14900 DDR3 SDRAM - 1866 MHz - CL13 - 1.50 V
Technical infomations
| Brand Name | HPE |
| CAS Latency | CL13 |
| Compatibility |
|
| Device Supported | Server |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Error Checking | ECC |
| Form Factor | DIMM |
| Manufacturer Part Number | 715275-001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Speed | 1866 MHz |
| Memory Standard | DDR3-1866/PC3-14900 |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.50 V |
| Number of Pins | 240-pin |
| Product Name | 32GB, Quad Rank x4 PC3-14900L (DDR3-1866) |
| Product Type | RAM Module |