Filter Products
GTIN Code 0694610695895
*Non contractual photo
GTIN Code 0694610695895
HPE RAM Module for Server - 64 GB (1 x 64GB) - DDR4-2933/PC4-23466 DDR4 SDRAM - 2933 MHz - CL21 - 1.20 V
Technical infomations
| Brand Name | HPE |
| CAS Latency | CL21 |
| Compatibility | HPE ProLiant XL190r Gen10 Server |
| Device Supported | Server |
| Form Factor | LRDIMM |
| Manufacturer Part Number | P06190-001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Speed | 2933 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2933/PC4-23466 |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Modules | 1 x 64GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Product Name | 64GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Type | RAM Module |