Filter Products
GTIN Code 8715946464572
*Non contractual photo
GTIN Code 8715946464572
Epson PP-100AP Inkjet Printer - Colour
EPSON DISCPRODUCER PP-100AP - IMPRIMANTE CD/DVD - COULEUR - JET D'ENCRE - CD (120 MM) - 1 440 DPI - JUSQU'À 1.58 DISQUES/MIN (MONO) / JUSQU'À 1.58 DISQUES/MIN (COULEUR) - CAPACITÉ : 100 DISQUES - USB
-
- 0 expected daysASK FOR PRICE
--0,00--
--0--
----
--NaN--
----
--0--
----
--NaN--
----
Technical infomations
| Brand Name | Epson |
| Depth | 465 mm |
| Height | 348 mm |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Limited Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part Number | C11CA93021 |
| Manufacturer Website Address | http://www.epson.fr |
| Manufacturer | Epson Corporation |
| Marketing Information | As the only company in the world to design, develop and market both inkjet printers and industrial precision robotics, it makes perfect sense for us to combine the two. The result is the PP-100AP - for clear, reliable printing on up to 100 CDs or DVDs in a single session. |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1440 x 1440 |
| Media Handling | 1 x Stacker - 5 CD/DVD Capacity |
| Media Handling | 3 x Stacker - 50 CD/DVD Capacity |
| Media Type | CD/DVD/BD |
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Power Source | AC Supply |
| Print Color Capability | Colour |
| Product Model | PP-100AP |
| Product Name | Discproducer PP-100AP Inkjet CD/DVD Printer |
| Product Type | Inkjet Printer |
| Recommended Use | CD/DVD Print |
| USB | Yes |
| Weight (Approximate) | 22 kg |
| Width | 377 mm |