GTIN Code 8715946601359
GTIN Code 8715946601359
Epson ET-14000 Desktop Inkjet Printer - Colour
EPSON ECOTANK ET-14000 - IMPRIMANTE - COULEUR - JET D'ENCRE - REFILLABLE - A3 - 5 760 X 1 440 PPP - JUSQU'À 15 PPM (MONO)/JUSQU'À 5.5 PPM (COULEUR) - CAPACITÉ : 100 FEUILLES - USB
-
- 0 expected daysASK FOR PRICE
--0--
----
--NaN--
----
Technical infomations
| Brand Name | Epson |
| Depth | 322 mm |
| Duplex Printing | Manual |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 215 mm |
| Manufacturer Part Number | C11CD81404 |
| Manufacturer Website Address | http://www.epson.fr |
| Manufacturer | Epson Corporation |
| Marketing Information | EcoTank ET-14000 Thousands of pages of ink included, delivering the lowest A3 cost-per-page on the market. This A3+ EcoTank printer delivers high yields at an ultra-low cost thanks to its ultra-high capacity ink tanks. With no fuss and no surprises, the economical ET-14000 couldn't be easier to maintain. Say goodbye to ink cartridges |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 17 |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 30 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 5760 x 1440 |
| Media Size | 100 mm x 150 mm |
| Media Size | 130 mm x 180 mm |
| Media Size | 130 mm x 200 mm |
| Media Size | A3 - 297.18 mm x 419.10 mm |
| Media Size | A3+ |
| Media Size | A3 |
| Media Size | A4 - 210.82 mm x 297.18 mm |
| Media Size | A4 |
| Media Size | A5 - 147.32 mm x 210.82 mm |
| Media Size | A5 |
| Media Size | A6 - 104.14 mm x 147.32 mm |
| Media Size | A6 |
| Media Size | B4 - 248.92 mm x 353.06 mm |
| Media Size | B4 |
| Media Size | B5 - 175.26 mm x 248.92 mm |
| Media Size | B5 |
| Media Size | C6 Envelope - 114.30 mm x 161.80 mm |
| Media Size | C6 Envelope |
| Media Size | DL Envelope - 109.22 mm x 218.44 mm |
| Media Size | DL Envelope |
| Media Size | Envelope No. 10 |
| Media Size | Legal - 215.90 mm x 355.60 mm |
| Media Size | Legal |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 1 |
| Power Source | AC Supply |
| Print Color Capability | Colour |
| Product Model | ET-14000 |
| Product Name | ET-14000 Inkjet Printer |
| Product Type | Inkjet Printer |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Standard Input Media Capacity | 100 Sheets |
| USB | Yes |
| Weight (Approximate) | 12.20 kg |
| Width | 705 mm |